زندگی زناشویی

روش های موثر برای بهبود روابط زناشویی و جنسی – دی لد

بهبود زندگی زناشویی

بهترین روش ها برای بهبود رابطه زناشویی و رابطه جنسی

ما در این مقاله به شما برای بهبود زندگی زناشویی کمک میکنیم.براساس گزارشی از WebMD داشتن یک راطبه جنسی و زناشویی خوب و موفق تاثیرات مثبت و فوق العاده ای بر روی قلب و سلامتی اعضای داخلی بدن دارد ، همچنین داشتن رابطه زناشویی منظم باعث تنظیم میزان تستسترون و استروژن یا همان هورمورن های اصلی زنانه و مردانه خواهد شد. اینها تنها بخشی از فواید رابطه زناشویی برای مرد و زن است که پیش تر به انها اشاره کرده ایم و در این بخش در ادامه مقاله خواهیم گفت که چطور با اندکی تغییرات کوچک می توانید رابطه جنسی و زناشویی تان را بهبود ببخشید.

 

10 روش برای بهبود رابطه زناشویی

 

 

1- از تماشا بیش از اندازه تلویزیون خود داری کنید.

تحقیقات ثابت کرده است که تماشای بیش از حد تلویزیون که بسیار کم و کوتاه توصیه می شود ، منجربه اختلال نعوظ می شود . از نظر روانشناسان تماشای تلویزیون یکی از راههای مختل کننده برقراری روابط زناشویی در بین زوج است.چرا که تماشای بیش از اندازه تلویزیون روی سیستم عصبی و فکر فرد تاثیر گذاشته و به نوعی میل جنسی را کاهش می دهد.

 

نقش ورزش در بهبود زندگی زناشویی

2- مراقب تغذیه و ورزش خود باشید

 

اولین و مهمترین گزینه برای تقویت رابطه زناشویی دقت و مراقبت بیشتر در تغذیه است . دریافت مواد غذایی مناسب و استراحت کافی،بخشی از مهم ترین نیاز های بدن برای داشتن رابطه زناشویی مفید و مناسب است. به گفته ی متخصصین داشتن یک برنامه غذایی سالم و مقوی سرشار از ویتامین ها و املاح معدنی بدن را به سوی برقراری رابطه جنسی و زناشویی بهتر هدایت میکند . و اما ورزش که نمی توان آن را در هیچ بخشی از زندگی و سلامتی نادیده گرفت . تحقیقات نشان داده است که افرادی که به طور مداوم و منظم ورزش می کنند نسبت به افراد دیگر 56 درصد در رابطه جنسی موفق تر عمل می کنند و ارگاسم در این دسته افراد با کیفیت بیشتری همراه است چرا که ورزش جریان خون در تمام بدن به خصوص در عضو جنسی را بهتر می سازد و همین عاملی برای افزایش میل به رابطه زناشویی می شود.

 

3- تحرک داشته باشید:

شاید به نظرتان تیتر عجیبی باشد اما تحقیقات نشان می دهد زمانی که زن و مرد قبل از برقراری رابطه زناشویی شوخی و تحرک بیشتری دارند افزایش ضربان قلب و خون رسانی بهتر به سیستم عصبی در بدن باعث می شود که دستگاه تناسلی به این رابطه پاسخ بهتری بدهد.

 

4 -بهترین وقت و زمان را برای رابطه معین کنید

این بدان معنا نیست که زوجین بایستی یک زمان مشخص از روز را به عنوان زمان برای برقرار کردن رابطه زناشویی خود انتخاب کنند بلکه هدف مشخص کردن بهترین زمان برای این رابطه است که بر اساس مشخصه های گوناگون تعیین می شود . در یک جمله ساده بهترین زمان برای برقراری رابطه جنسی وقتی است که بدن شما آن را لازم داشته باشد. تحقیقات نشان می دهد که زنان در روزهای 6 تا 10 چرخه قاعدگی خود ارگاسم بهتر و مکرر دارند (روز 1 اولین روز قاعدگی است ) یعنی 6 الی 10 روز بعد از آغاز قاعدگی .

 

5- برای آرامبخش بودن رابطه تان تمرکز کنید:

به شریک زندگی تان آرامش ببخشید تا از برقراری رابطه با شما لذت بیشتری ببرد . لوسیون ها و روغن های گیاهی بسیاری برای این منظور می توانید استفاده کنید که بهترین آنها اسطوخودوس است . روغن این گیاه جادویی آرامش را افزایش می دهد و استرس های روانی را تا حد قابل توجهی کاهش می بخشد.

 

6- اشتراک گذاری با همسرتان را بیشتر کنید:

بله درست است این تنها یک واژه صرف در دنیای مجازی و تکنولوژی نیست و باید از آن بیشتر در زندگی مشترک استفاده کنید . افکار و ایده های خودتان را با همسرتان بازگو کنید تا بدین وسیله قدرت درک شما از یکدیگر بالاتر رفته و به صورت خودکار عصب ها شما را به سمت هم سوق دهند.

 

7- نوشیدنی های الکلی را کنار بگذارید:

باور داشته باشید که لذت های زودگذر هیچ یک نمی توانند پایه های عشق واقعی را بسازند ، این یک جمله جامعه شناسانه نیست بلکه پایه های علمی ثابت شده ای دارد چرا که محققان در یک مقاله در وب سایت webmd اعلام کردند که ورود الکل به جریان گردش خون با کاهش توانایی سیستم عصبی مانع از هماهنگی طبیعی اعضای بدن و عملکرد مناسب جنسی می شود.

8- مراقب جسم و بدن خود باشید

واقعیت انکار ناپذیر در رابطه زناشویی این است که زن و مردی که از لحاظ بهداشتی و سلامتی به جسم خود رسیدگی می کنند میل بیشتری به برقراری رابطه جنسی دارند. دکتر ” جوی دیودسون ” درمانگر جنسی بیمارستان نیویورک می گوید:زنان و مردانی که احساس خوبی نسبت به بدن خود دارند به هر لحاظ ، رابطه زناشویی بهتر و قوی تری با همسر خود خواهند داشت . متاسفانه 80 درصد از زنان نیویورک در مورد اندام و زیبایی جسمی خود منفی نگر هستند و همین یکی از علل اصلی سردمزاجی و بی کیفیت بودن رابطه آنهاست.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

9- راه های جدید را امتحان کنید

جالب است بدانید که افراد پر استرس از یک سری روال های روتین و یکنواخت در زندگی خود رنج می برند و باید تغییراتی برای کاهش استرس و تنش ایجاد کنند . تنش روحی و استرس به خصوص در زنان باعث تولید سطح بالایی از اکسی توسین می شود . اکسی توسین یک ماده شیمیایی است که اثرات مثبت هورمون جنسی را خنثی می کند و میل جنسی را کم یا نابود می سازد.

 

اهمیت مکمل جنسی در بهبود رابطه زناشویی

10 -مکمل جنسی مصرف کنید:

اشتباه برداشت نکنید منظور داروهای شیمیایی فروش آزاد نیستند بلکه استفاده از داروهای موثر در درمان بی میلی وس رد مزاجی و البته با مشورت پزشک گزینه ای است که باید در شرایط خاص از آن استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *